Cože? Vy ještě neposloucháte podcasty?

Jedna z nejčastějších překážek, kterou lidé řeší, když se chtějí zlepšit v cizím jazyce je ta, že nemají čas. Možná si najdou hodinku týdně na pravidelné lekce v kurzu, ale na to pozvat angličtinu (nebo jakýkoliv jiný cizí jazyk) do svého života a věnovat se mu pravidelně třeba i denně, to už bývá oříšek A HARD NUT TO CRACK. Co když vám řeknu, že pro poslouchání podcastů nepotřebujete ani minutu času navíc a obklopíte se daným cizím jazykem přirozeně a v tom, co vás baví. Máte zájem? Tak čtěte dál, je to snadné jak facka EASY PEASY 🙂

CO JE TO PODCAST?

Podcast je pravidelný audio nebo videopořad na specifické téma, který můžete poslouchat kdykoliv se k němu dostanete. Podcast je vaše nejjednodušší cesta k poslechu mluveného slova. Stačí párkrát kliknout a každý nový díl vašeho oblíbeného pořadu se vám automaticky stáhne do mobilu, tabletu nebo počítače.

JAK NA TO?

Pokud máte IPhone, máte aplikaci na podcasty už v základní výbavě. Jen si ji najděte a vyberte si, co chcete poslouchat. Máte na výběr podle kategorií (zájmů) nebo si rovnou zadejte název a dejte odebírat. U Android telefonů si stáhněte aplikaci z Google Play – je jich spousta např. Podcast Addict, CastBox, Podcast Go,Stitcher Radio  for Podcasts nebo Podcast Player. A pak už stačí zase jen vybrat to pravé ořechové YOUR CUP OF TEA. Můžete poslouchat jednotlivé epizody, pokud jste online, nebo si je můžete stáhnout a poslouchat pak i v době, kdy online nejste.

VÝHODY PRO VÁS:

 • Podcasty existují snad na každé téma, poslouchejte to, co vás baví (cestování, vaření, osobní rozvoj, motorismus, výchova dětí,…);
 • Jsou zdarma;
 • Stáhnutí aplikace a výběr pořadu vám zabere jen pár minut a zvládne to každý;
 • Můžete poslouchat kdykoliv (u mytí nádobí, v autě, u okopávání záhonu, po cestě do práce, při ranní rutině v koupelně – moje volba :-)), takže výmluvy typu „nemám čas poslouchat angličtinu“ jsou mimo mísu BESIDE THE POINT;
 • Pokud budete poslouchat podcasty určené pro učení se cizích jazyků, tak máte většinou k dispozici i přepis textu nebo další doplňující cvičení (ale to už je jen bonus).

CO POSLOUCHÁM JÁ?

Já osobně poslouchám podcasty v angličtině a španělštině. Angličtinu učím a španělštinu se učím.

Jsem lektorka angličtiny a je pro mě důležité nevyjít ze cviku TO KEEP MY HAND IN THAT a neustále se angličtinou obklopovat. Miluju Ted Talks  – inspirativní proslovy z nejrůznějších oblastí života a setkáte se zde s angličtinou nejrůznějších slangů a nářečí. Také jsem si oblíbila podcasty Radio Prague,  kde nebulvární formou komentují dění v České republice a přináší zajímavé rozhovory.

A jako středně pokročilá studentka španělštiny jsem si zamilovala podcasty na Duolingo. Jsou dělané formou zajímavých příběhů ze života lidí z Jižní Ameriky. Jsou komentované anglicky a příběh vypráví rodilý mluvčí, ale ve zjednodušené formě. Rozumím tomu, takže nejsem frustrovaná z toho, že nevím, o čem je řeč WHAT THEY ARE TALKING ABOUT a mám ze sebe radost.
Protože už je všechny znám nazpaměť, tak jsem pátrala po dalších a nedávno jsem objevila Notes in Spanish. Jsou to rozhovory Angličana žijícího ve Španělsku s rodilou Španělkou a dozvíte se více o životě ve Španělsku. Je to určené pro ty, kdo se španělsky učí, takže mluví hlavně pomaleji než běžně a vysvětlují různé pojmy.

TIPY NA PODCASTY PRO TY, KDO SE UČÍ ANGLICKY:

EXTRA TIP ⇒ Jestli jste zatím začátečník nebo mírně pokročilý a potřebujete najít zjednodušené podcasty, zadejte do vyhledávání tato slova UČIT SE ANGLIČTINA (nebo samozřejmě Váš cílový jazyk) a ZAČÁTEČNÍK  přeložená do Vašeho cílového jazyka

AKCE – JDĚTE DO TOHO TEĎ!

Líbí se vám tento koncept? Chcete se posunout v cizím jazyce o úroveň výš a hledáte cesty, jak na to ve vašem nabitém každodenním programu? Stáhněte si aplikaci a přihlaste se k odběru jednoho podcastu. Nezahlcujte se hned velkým množstvím, začněte pouze jedním a stanovte si přesně dobu, kdy si ho pustíte. A jakmile si z toho uděláte návyk, přidejte další. Takžeeee READY STEADY GO!

Mojí vášní jsou cizí jazyky a cestování, mým darem je empatie a naplňuje mě pomáhat druhým objevit svou vlastní cestu k jazykům, na které vytrvají, protože si ji budou užívat. Jsem autorkou e-booků Navigace k objevení vlastní cesty k jazykům a Jak zatočit s pocitem „Já se ten jazyk nikdy nenaučím" . Můj příběh si přečtěte zde >>
 • Přečtěte si e-book zdarma:

  Jak zatočit s pocitem: "Já se ten jazyk nikdy nenaučím"? Praktický návod ke zvýšení sebedůvěry při učení cizích jazyků v 7 krocích.

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Facebooku: