Jazykový koučink pro lektory 

Naučte se využívat prvků jazykového koučinku
v rámci vašich jazykových lekcí. 

Lépe tak pomůžete svým klientům
splnit si jejich jazykové sny ♥

Koučovací principy

Objevení vnitřní motivace, stanovení cílů a akčních kroků vedoucích k jejich dosažení. Podpora sebevědomí a změna nastavení mysli a přístupu k učení.

Jazyková výuka

Prostředí podporující vlastní autonomii a orientované na osobnost klienta. Vaše expertní znalosti a zkušenosti v oboru, jazyce a metodice.

Otevření potenciálu

Spojením koučovacích principů a jazykové výuky pomůžete klientům objevit jejich nejlepší jazykové JÁ! Podpoříte tranformační proces, který vede k vysněné úrovni pokročilosti.

Jak můžeme spolupracovat 


Jak vyhodnotit pokrok studenta už po třech měsících

Mám pro vás tři praktické ukázky vyhodnocení pokroku
po třech měsících spolupráce ve formě e-booku. 

Vycházím z principů jazykového koučinku, dobrého stanovení cílů
a osobních zkušeností.

E-book si můžete pořídit za 280,- Kč. 

 


Nemotivovaní studenti mě nemůžou rozhodit

Získejte přístup k záznamu z 20minutové přednášky, kterou jsem měla na konferenci Učíme jazyky online 2023. 

V přednášce sdílím vlastní přístup, který je ovlivněný používáním principů koučinku, jak o motivaci studentů přemýšlím i praktické kroky, které dělám proto, aby se mi dařilo toto téma podchytit a své studenty maximálně podpořit. 

Včetně pracovního listu a přístup není časově omezený.

 

Konzultace

Jak začít koučování používat v rámci lekcí

  • Zajímá vás, jak předat vašim klientům větší zodpovědnost a podpořit jejich motivaci? 
  • Cítíte, že jste více průvodcem nebo parťákem než učitelem a rádi byste se v této roli více ukotvili?
  • Učíte kreativně, často bez učebnic, ale chybí vám v rámci metodiky struktura a vedení klienta od bodu A do bodu B a s tím související jasně viditelné výsledky a pokrok?

Začít v rámci lekcí používat koučovací principy může být řešením, které vám naprosto změní život (často nejen ten pracovní ;-))! 


Konzultace

Otázky z vlastní praxe a praktický nácvik koučovacích rozhovorů 

  • Koučovací principy už se svými klienty používáte, ale v průběhu praxe se objevují témata a otázky, se kterými si nevíte rady?
  • S klienty pracujete na stanovení cílů, vedete je k samostatnosti, ale občas narazíte na mrtvý bod, ze kterého nevidíte cestu ven? 
  • Chybí vám praxe a zkušenost s vedením koučovacích rozhovorů?

Nemusíte na to být sami. 

Pojďme společně najít odpovědi na vaše otázky a posílit vaše koučovací sebevědomí. 


Kdo vás bude provázet?

Lenka Málková

certifikovaný jazykový kouč
Jsem lektorka angličtiny, jazyková koučka a zakladatelka projektu Cesta k jazykům.
Pomáhám lidem, kteří se chtějí konečně naučit cizí jazyk, jak si pomocí sebepoznání nastavit fungující a udržitelný proces učení.
Vždy mě fascinovalo vymýšlet vlastní postupy při učení se cizích jazyků, využívat různé zdánlivě jednoduché postupy a nástroje a ze všeho nejvíc vnímat, kdo vlastně sedí přede mnou a jaké má potřeby. Angličtinu jsem začala učit "intuitivně" bez učebnic a vyhledávala inspiraci a školení na témata rozvoje potenciálu jazykových studentů.
Když jsem potom v roce 2019 narazila na pojem jazykový koučink, bylo mi hned jasné, že konečně mám pro své nastavení a přístup i pojmenování a konkrétní metodické školy, ze kterých můžu čerpat.
Absolvovala jsem trénink a certifikaci pro metodu neurolanguage coaching ®, která je akreditovaná u ICF (International Coaching Federation) a kde jsem získala základní znalosti a dovednosti. Jsem ale přesvědčená o tom, že největšího poznání dosáhneme vlastní praxí a posloucháním své intuice.
V roce 2021 jsem byla součástí školícího týmu Niny Hanákové, se kterým jsme pořádaly několik celodenních workshopů k tématu jazykového koučinku pro lektorky jazyků.

Zkušenosti lektorek, se kterými jsem spolupracovala:

Lenku jsem oslovila na základě potřeb lektorů, se kterými spolupracuji. Ne každý lektor totiž ví, co koučink je, někdo zná koučovací přístup spíše povrchně a jiný zase nevědomky koučovací metody ve výuce používá.
Komorní workshop pro skupinku lektorů němčinářů přinesl přesně to, co měl. Nové náhledy na komunikaci s klienty, možnost vlastní sebereflexe a osvětlení koučovacího přístupu. Skvělá prezentace a spousta tipů, jak sobě i klientovi vzájemnou spolupráci ulehčit a zefektivnit.
Lenku jakožto jazykovou koučku tedy rozhodně doporučuju!
Michaela Nofftz Skopalová lektorka němčiny / https://michaelaskopalova.cz/
Absolvovala jsem konzultaci s Lenkou, protože jsem se chtěla naučit do své výuky více zapojovat koučovací principy a pomoct studentům převzít větší zodpovědnost za své studium. Díky konzultaci jsem lépe pochopila rozdíly mezi výukou a koučinkem. Lenka mi dala spoustu užitečných rad, jak studenty vést, jaké otázky jim pokládat, jak monitorovat jejich pokrok a jak lépe strukturovat lekce.

Konzultaci s Lenkou moc doporučuji všem lektorům, kteří na sobě chtějí pracovat a získat novou inspiraci do své výuky.
Olga Votrová lektorka angličtiny / www.instagram.com/englishteawitholga
Absolvovala som workshopy k jazykovémo koučingu na nastavenie cieľov a motiváciu študentov, v ktorých bola Lenka jednou z členok školícího tímu. Lenka je skutočný profík na svojom mieste, ktorý koučingu výborne rozumie a jeho princípy učí a sama využíva. Všetky praktické tipy sme si okamžite vyskúšali a dostali jasnú a zrozumiteľnú spätnú väzbu. Vďaka Lenkinému vedení som sa naučila klásť lepšie otázky a pomôcť študentom, ktorých motivácia stagnuje.

Najviac oceňujem výborné profesionálne vedenie, bezpečné prostredie na zdieľanie a praktické a okamžite aplikovateľné znalosti. Študenti sami si chvália, ako veľmi sa moje lekcie posunuli, odkedy využívam princípy koučingu. Výborná investícia do seba aj kvality výučby.
Barbora Imrišková lektorka angličtiny / barboraimriskova.cz
Pozn. Bára byla účastnicí workshopu, který pořádala Nina Hanáková z Nina English a já jsem byla jednou ze členek školícího týmu.
Lenka je velmi příjemný a inspirativní člověk a taková byla i samotná konzultace - inspirativní, motivující, podporující. Našla jsem si v ní své "AHA" momenty a některé věci, o kterých jsme mluvily, mi do sebe konečně krásně zapadly jako kousky mozaiky. Bylo skvělé a současně i velmi přínosné promluvit si s někým, kdo má podobný pohled na věc.

Za mě určitě skvělá zkušenost, můžu jen a jen doporučit a už teď uvažuji o tom, že se na Lenku obrátím i v budoucnu.
Vlaďka Jurásková učitelka angličtiny na ZŠ
Na konzultaci s Lenkou oceňuji přátelskou atmosféru ve které probíhala, Lenčinu profesionalitu a připravenost.

Díky Lence teď prakticky vím, jak začít své studenty koučovat a jak poznat, se kterými studenty začít. Dostala jsem taky jednoduchý návod, jak by koučování mělo probíhat. Zároveň jsem se dotala odpovědi na všechny své otázky, i na ty, které se netýkaly přímo koučování, ale i výuky cizího jazyka. Moc děkuji a myslím, že jsme se neviděly naposled.
Kateřina Martykanova lektorka angličtiny / https://anglictinasprozitkem.weebly.com/
Jazykový koučink mi úplně změnil život!

Po dvou letech vyýuky angličtiny jsem pochopila, že člověk nemůže donekonečna vysvětlovat tu samou gramatiku a při tom mít radost z toho, co dělá. Milovala jsem svoje studenty i hodiny, ale něco tomu chybělo, a mě to přrestávalo bavit. Lenka mi tohle pomohla změnit! Na tréninku, kterého byla Lenka součástí, jsem se naučila co jazykový koučink je a co není, a co může tahle změna mého postoje k vyýuce přinést studentům i mě. Bylo to super a já jsem nadšená výsledkem! Teď už nikdy nedělám to samé a většinou už gramatiku ani nevysvětluju. Ale zato učím moje studenty, jak se učit jazyk samostatně a s radostí. Jak si stanovit jazykové cíle a sestavit učební plán.

Je to teď pro mě úplně jiná práce a ja jsem z toho fakt nadšená – a stejně tak i moji studenti. Jazykový koučink je úžasný koncept, který mi úplně změnil pracovní život a Lenka to vysvětluje fakt fantasticky. Jsem jí za její profesionalní pomoc moc vděčná!
Zuzana Delgadolektorka angličtiny / https://www.englishwithsuzie.com/
Pozn. Zuzka byla účastnicí workshopu, který pořádala Nina Hanáková z Nina English a já jsem byla jednou ze členek školícího týmu.
Konzultace s Lenkou byla báječná - získala jsem přehled o tom, co koučink je (a co naopak není) a hlavně jsem si odnesla konkrétní aktivity, které můžu aplikovat ve své výuce.

Po konzultaci se mi lépe daří reflektovat spolu se studenty naše lekce, motivovat je a nenápadně jim připomínat, že jsou sami zodpovědní za svůj pokrok. Rozhodně všem doporučuji.
Tereza Švandelíková lektorka francouzštiny / https://www.instagram.com/francouzsky_notysek/
Šla jsem na konzultaci, abych si ujasnila jak lépe pracovat s cíli a měřením pokroku. Teorii znám, ale Lenka mi dala do ruky konkrétní nápady a nechala mě nahlédnout pod pokličku své práce. Tipy jsem vzala a zkusila aplikovat hned další den, protože mě ta konzultace nakopnula přemýšlet a ptát se zase trochu jinak.

Takže teď vím, co přesně změním se svými studenty, abych jim byla zase o něco lepším průvodcem.
Veronika Čadová lektorka španělštiny / https://www.instagram.com/esque_espanol/
Lenku jsem oslovila jako začínající lektor angličtiny, protože jsem si chtěla více ujasnit svůj přístup k výuce a k tomu, jak cizí jazyk předávat studentům.

Už jen návštěva jejích webových stránek, mě ujistila v tom, že naše pohledy na výuku cizího jazyka jsou velmi podobné, a její služba „Jazykový koučink pro lektory“ je přesně to co hledám.

Konzultace s Lenkou byla velmi přínosná, jasně mně vysvětlila principy jazykového koučinku a uvedla několik příkladů, abych si dokázala lépe představit, jak takový koučink probíhá v praxi. Oceňují také její otevřenost a sdílení svých vlastních postupů během výuky, žádná moje otázka nezůstala nezodpovězená.

Pokud byste tedy rádi koučovací principy zapojili do výuky a nevíte jak na to, konzultaci s Lenkou vám mohu vřele doporučit!
Klára Hrozinková lektorka angličtiny / www.klarah.cz
Před naší spoluprací jsem neměla žádnou osobní zkušenost s koučinkem, a tak jsem nevěděla, co mám a nemám očekávat.

Byla jsem příjemně překvapená z celého průběhu callu. Je až neskutečné, jak pomocí koučovacích otázek přijdu na vše, co už sice vím, ale neuměla jsem tomu dát "kabátek" a zvládnout to aplikovat. Měla jsem i velkou radost z toho, že mi Lenka následně poslala poznámky z callu, ať se k tomu můžu kdykoliv vrátit.

Díky koučinku jsem se já jako lektorka mohla opět posounout dál a díky tomu lépe pracovat se svojí studentkou, která jsem už "nestačila".

Jako lektorka se chci v tomto směru dále rozvíjet, takže tohle rozhodně nebyl můj poslední koučink s Lenkou. 🙂
Laura Cejpkoválektorka angličtiny / https://www.anglickyted.cz/

Nejste si jistí, jestli je zapojení prvků jazykového koučování do vašich lekcí 

pro vás to pravé ořechové?

Domluvte si se mnou nezávaznou konzultaci zdarma,
na které probereme vaši situaci, potřeby a nastavení
a současně vám více dopodrobna přiblížím principy jazykového koučinku.