10týdenní online program pro lektory jazyků

další běh startuje v zimě 2024

Základní principy jazykového koučinku 

 

Dostaňte se pod povrch a ušetřete tak čas i energii sobě i vašim studentům. 

 • Štve vás, že se studenti doma neučí?
 • Nevyhovuje vám být věčným tahounem lekce?
 • Přípravy vám zabírají spoustu času?
 • Ubíjí vás pomalé výsledky studentů?

Do zprávy napište: Čekací listina - koučink program pro lektory. 

Společné Zoom setkání s účastnicemi prvního běhu na konci programu - skvělá parta podporujících se lektorek. 

Jaké byly největší AHA momenty účastnic na konci programu? 

 • Díky vytvoření prostoru a bezpečného prostředí se mi student rozzářil a ze sebekritizujícího se kluka je nadšený plánovač dalších aktivit, který věří ve svůj prokrok.
 • Program naprosto předčil moje očekávání, protože ten dopad na progres mých studentů je hned vidět a to, co jsme se v programu učily, jsem mohla hned použít.
 • Uvolnilo mi to ruce v přípravách na lekce, jsem happy. 
 • Nemusím si hrát na to, že vím, co komu bude fungovat, prostě se jich zeptám a oni jsou nadšení - hallelujah!
 • Přestože s k lektorování po delší pauze vracím a jsem v podstatě na začátku, tím spíš to pro mě bylo přínosné, mám ujasněné, co chci a co nechci.
 • Vidím, jak změna mého myšlení jako lektora okamžitě mění myšlení studentky, která sama vidí, jak výhodné je to, když jí vše neservíruji pod nos.
 • Mohla jsem si zažít na vlastní kůži, jaké to je být koučovaná a to mi otevřelo oči.
 • Uvědomila jsem si, že nejsem doučovatelka
 • Dává mi to celé obrovský smysl, začít komunikovat a dostávat odpovědi, místo toho, abych fungovala jen ve svých domněnkách. 
 • Prošla jsem hodně kurzů a většinu z nich pak nedokončila, toto je naprostý opak, zkouším nové věci, získala jsem obrovskou vlnu inspirace, zážitek, rozšířené obzory.
 • 20 let jsem učila klasickým způsobem - vymyslíš, naservíruješ, teď to chci pro sebe jinak, budu studentům ukazovat cestu a budu je doprovázet, oni budou mít tu zodpovědnost.

Jak vám pomůže jazykový koučink? 

Angličtinu jsem začala učit před 10 lety intuitivně bez učebnic. Věděla jsem, že samotná výuka jazyka nestačí. Že za úspěchem stojí především přístup studenta a to, do jaké míry sám převezme zodpovědnost za svůj pokrok.  

Když jsem potom v roce 2019 narazila na jazykový koučink a prošla výcvikem, bylo mi hned jasné, že konečně mám pro své nastavení a přístup i pojmenování a konkrétní metodické školy, ze kterých můžu čerpat.

Najednou jsem se nemusela spoléhat jen na svou intuici, ale dostala jsem do ruky nástroje, které mým lekcím dodaly strukturu a systém a mě tolik potřebnou důvěru v efektivnost tohoto přístupu. 

Moje lekce teď jdou mnohem více do hloubky. A ruku v ruce s tím spolupracuji se studenty, kteří přemýšlí o tom, co, jak a proč se učí, a kteří dosahují v rámci naší spolupráce viditelných výsledků, angličtina je běžnou součástí jejich života a oni jsou sebevědomí v používání angličtiny v situacích, kde ji potřebují. 

Studenti teď chodí na mé lekce připravení a natěšení...

Nemusíte být certifikovaný jazykový kouč k tomu,
abyste dostali své lekce na jinou úroveň spolupráce,
která přinese daleko lepší výsledky studentům
a vám novou energii a radost z práce. 

Jazykový koučink není žádná raketová věda. 

Začít používat jeho principy zvládnete i vy.

S mou pomocí v rámci programu, který jsem pro vás připravila. 

Do zprávy napište: Čekací listina - koučink program pro lektory. 

Přestaňte táhnout lekce sami. 

Ušetřete svůj čas i energii. Jak?

 • V programu pochopíte, jak jazykový koučink funguje.
  Vybrala jsem pro vás to nejdůležitější, co opravdu potřebujete vědět a umět. Získáte praktické nástroje, aniž byste potřebovali časově náročný a drahý certifikační výcvik.
 • Na vlastní kůži si zažijete, jaké to je být koučovaný.
  Když si sílu koučovacích technik sami zažijete na svých vlastních problémech, otevře se vám úplně nový svět pomoci vašim studentům, který ale nebude odčerpávat vaši vlastní energii.
 • Koučovací rozhovory si sami nanečisto i na ostro několikrát vyzkoušíte.
  Získáte jistotu, jak se začít svých studentů ptát pomocí koučovacích otázek a měnit jejich přístup k učení. Postupně budete mít přesně takové klienty, o kterých jste vždy snili a kteří spolupráci s vámi opravdu ocení.

V programu najdete nejen

potřebné know-how,

ale zejména prostor pro

PRAKTICKÉ NÁCVIKY 

SAMOSTUDIUM
V programu se bude každý týden otevírat jedno téma, které si studujete sami svým tempem. Nebude to časově náročné. Bude vám stačit cca půl hodiny týdně na prostudování informací.
K tomu budete mít praktické úkoly, které vás povedou k zamyšlení nebo přímo k vyzkoušení na vašich studentech.  

OSOBNÍ PODPORA
Budeme spolu v kontaktu v celém průběhu programu i půl roku po něm. Program obsahuje 3x nácviky rozhovorů ve dvojicích a 3x  konzultace se mnou. K tomu 3x společný společný Zoom call (jeden 3 měsíce po skončení programu). Skupinová i moje podpora ve WhatsApp skupince.

Google Classroom

učebna s tématy a přístupem navždy

Pracovní listy

aktivní příprava pro vaši realitu

Nácvik rozhovorů

koučování nanečisto i naostro

Konzultace

prostor pro vaše otázky k programu

Společný Zoom call

v úvodu, na konci, po skončení

WhatsApp skupina

podpora během programu i po skončení

Kdo vás programem provede?

Lenka Málková 

Absolvovala jsem trénink a certifikaci pro metodu neurolanguage coaching ®, která je akreditovaná u ICF (International Coaching Federation) a kde jsem získala základní znalosti a dovednosti. Jsem ale přesvědčená o tom, že největšího poznání dosáhneme vlastní praxí a posloucháním své intuice.

V roce 2021 jsem byla součástí školícího týmu Niny Hanákové, se kterým jsme pořádaly několik celodenních workshopů k tématu jazykového koučinku pro lektorky jazyků.

Od roku 2022 pomáhám jazykovým lektorům začít používat prvky jazykového koučinku pomocí individuálních konzultací.

Co se změnilo pro účastnice programu?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Michaela Šupíková

lektorka francouzštiny a češtiny pro cizince 

Jaké změny přinesl jazykový koučink

do života lektorů,

se kterými jsem spolupracovala? 

Jazykový koučink mi ÚPLNĚ ZMĚNIL ŽIVOT!

Po dvou letech vyýuky angličtiny jsem pochopila, že člověk nemůže donekonečna vysvětlovat tu samou gramatiku a při tom mít radost z toho, co dělá. Milovala jsem svoje studenty i hodiny, ale NĚCO TOMU CHYBĚLO, a mě to přrestávalo bavit. Lenka mi tohle pomohla změnit! Na tréninku, kterého byla Lenka součástí, jsem se naučila co jazykový koučink je a co není, a co může tahle ZMĚNA MÉHO POSTOJE k vyýuce přinést studentům i mě. Bylo to super a já jsem nadšená výsledkem! Teď už nikdy nedělám to samé a většinou už gramatiku ani nevysvětluju. Ale zato učím moje studenty,JAK SE UČIT JAZYK SAMOSTATNĚ A S RADOSTÍ. Jak si stanovit jazykové cíle a sestavit učební plán.

Je to teď pro mě úplně jiná práce a ja jsem z toho fakt nadšená – a stejně tak i moji studenti. Jazykový koučink je úžasný koncept, který mi úplně změnil pracovní život a Lenka to vysvětluje fakt fantasticky. Jsem jí za její profesionalní pomoc moc vděčná!
Zuzana Delgadolektorka angličtiny / https://www.englishwithsuzie.com/
Pozn. Zuzka byla účastnicí workshopu, který pořádala Nina Hanáková z Nina English a já jsem byla jednou ze členek školícího týmu.
Konzultace s Lenkou byla báječná - získala jsem přehled o tom, co koučink je (a co naopak není) a hlavně jsem si odnesla konkrétní aktivity, které můžu aplikovat ve své výuce.

Po konzultaci se mi LÉPE DAŘÍ REFLEKTOVAT spolu se studenty naše lekce, MOTIVOVAT je a nenápadně jim připomínat, že jsou sami zodpovědní za svůj pokrok. Rozhodně všem doporučuji.
Tereza Švandelíkoválektorka francouzštiny / https://www.instagram.com/francouzsky_notysek/
Pozn. zpětná vazba po jedné individuální konzultaci
Absolvovala som workshopy k jazykovémo koučingu na nastavenie cieľov a motiváciu študentov, v ktorých bola Lenka jednou z členok školícího tímu. Lenka je skutočný profík na svojom mieste, ktorý koučingu výborne rozumie a jeho princípy učí a sama využíva.

Všetky praktické tipy sme si okamžite vyskúšali a dostali jasnú a zrozumiteľnú spätnú väzbu. Vďaka Lenkinému vedení som sa NUČILA KLÁSŤ LEPŠIE OTÁZKY a pomôcť študentom, ktorých motivácia stagnuje. Najviac oceňujem výborné profesionálne vedenie, bezpečné prostredie na zdieľanie a praktické a okamžite aplikovateľné znalosti.

ŠTUDENTI SAMI SI CHVALIA, ako veľmi sa moje lekcie POSUNULI, odkedy využívam princípy koučingu. Výborná investícia do seba aj kvality výučby.
Barbora Imriškoválektorka angličtiny / barboraimriskova.cz
Pozn. Bára byla účastnicí workshopu, který pořádala Nina Hanáková z Nina English a já jsem byla jednou ze členek školícího týmu.

Začněte používat

prvky jazykového koučinku

a mějte se svými studenty

skvělé výsledky. 

Začít můžete HNED a postupně se naučíte zapojovat koučovací principy více a více. V programu vám dám jasné návody, od čeho se odpíchnout a jak na to, abyste své studenty nevyděsili, ale naopak nadchli. 

Stejně jako nadchly některé z vás 30minutové koučovací ochutnávky se mnou. Jaké byly reakce lektorů, kteří koučovací ochutnávku vyzkoušeli? 

 • AHA moment vzešel ode mě, nebylo mi to řečeno 
 • prostor přemýšlet a pojmenovat si problém nahlas přinesl jasný efekt
 • sama si ty otázky nevymyslím, bylo mi nabídnuto zrcadlení a tím pádem nová uvědomění 
 • otázky měly posloupnost a vedly mě jasně od reality k řešení 
 • cítím se nakopnutá a naprosto to předčilo mé očekávání 
 • jste kouzelník, WOW, velice rychlé a zacílené 

Jestli vás představa motivovanějších a zodpovědnějších studentů oslovila,

přidejte se do programu. 

V programu získáte:

 • nový pohled k vašemu přístupu, který povede k vyšší motivaci studentů 
 • strategie, jak si ušetřit čas na přípravy na lekce
 • dovednosti, které vám pomohou lépe vést studenty k vlastní odpovědnosti
 • spokojenější lektorské JÁ díky lepším výsledkům studentů

Koučovací nácviky ve dvojicích. Velká jízda! 

Běžná cena koučovacího certifikačního kurzu se pohybuje od 40.000,- Kč výše. 

Cena tohoto programu je 12.300,- Kč.

Moje individuální péče (konzultace + nácviky rozhovorů) v rozsahu, v jakém je nabízím v programu, by vás vyšly na 9.900,- Kč.

K tomu připočtěte sdílení mého know-how
a doživotní přístup k němu v Google učebně,
pracovní sešit a checklisty,
a půlroční podporu po skončení kurzu,
což vás v případě early bird ceny vyjde jen na 900,- Kč. 

Navíc v programu můžeme jít v konzultacích a nácvicích rozhovorů
hned více do hloubky a praxe,
protože se nemusíme zdržovat teorií technik a nástrojů,
kterou budete mít k dispozici k samostudiu. 

Early bird cena platná do 31. 12. 2022  je 10.800,- Kč. 

Cenu můžete uhradit na tři splátky po 3.600,-Kč vždy s měsíčním odstupem.

Program proběhne v termínu 6. 2. 2023 - 16. 4. 2023.

Přihlaste se už teď. Proč? 

První běh programu otevírám jen pro úzkou skupinu lektorů.  

Chci si být jistá, že bude zajištěno dost prostoru pro vyzkoušení v praxi. 

Představte si, že to vše zvládnete už za 10 týdnů.

Součástí programu je:

 • 10 témat přehledně zpracovaných na Google Classroom s přístupem navždy
 • Příkladové situace vycházející z mé vlastní praxe
 • Pracovní listy s výzvou k akci
 • 3x individuální konzultace 30 min
 • 3x nácvik rozhovorů ve dvojicích 60 min
 • 3x společný Zoom v úvodu i na konci programu a 3 měsíce po jeho skončení
 • WhatsApp skupina s podporou během i půl roku po skončení programu

 Cena programu je 14.400,- Kč. 

Běžná cena koučovacího certifikačního kurzu se pohybuje od 40.000,- Kč výše.

V těchto kurzech sice získáte certifikát, ale žádný z nich není přímo zaměřený na české prostředí jazykového vzdělávání.

Tento program není o teorii. Je o transformaci přístupu. V programu vám předám ty nejdůležitější znalosti a zkušenosti, které mám z praxe.

A dám si velmi záležet na tom, aby každý účastník programu začal koučovací přístup už v jeho průběhu používat ve své každodenní výuce. 

A protože vím, že po mém certifikačním kurzu mi nejvíc chyběla podpora po jeho skončení, tak vám ji nabízím v rámci jedné ceny.

Cenu můžete uhradit na tři splátky.

Termín konání příštího běhu:
zima/jaro 2024

Do zprávy napište: Čekací listina - koučink program pro lektory. 

Individuální konzultace jako nedílná součástí programu. 

Možná vás ještě napadají tyto otázky:

 • Pro koho je program určen? 
  Program je určen pro lektory i učitele jazyků, kteří si přejí změnit frontální výuku na přístup, který je orientovaný na studenta. Zejména pak pro ty, kdo primárně nepracují s učebnicemi, ale trochu se ztrácí v jasném vedení studenta z bodu A do bodu B.
 • Co když nebudu stíhat nebo onemocním?
  Informace obsažené v programu vám zůstanou navždy. Maximálně do 1 měsíce od skončení programu je potřeba vyčerpat osobní konzultace se mnou i nácviky koučovacích rozhovorů ve dvojicích. Je v tom motivace, abyste kurz opravdu dokončili. Zároveň je tam dost prostoru pro neočekávané situace i jarní prázdniny.
 • Je program pro mě vhodný, i když učím převážně asynchronně / skupiny / děti?
  Ano, principy jazykového koučinku totiž přináší novou perspektivu našeho přístupu, ať už je naše spolupráce se studenty jakákoliv. Záleží na vás, jakou cestu si ve svém lektorském přístupu zvolíte.
 • Nebude to zase jeden z kurzů, který si projdu, ale nebudu vědět, jak s ním naložit v reálném životě? 
  Dala jsem spoustu pozornosti tomu, aby byl program maximálně praktický. Je v něm prostor pro nácvik v bezpečném prostředí i úkoly podporující k tomu, vyzkoušet si jednotlivé techniky naostro. Jsem osobně k dispozici během trvání programu i 6 měsíců po jeho skončení.

  V grafu vidíte výsledky dotazníku od účastnic 1. běhu programu.

Máte další otázky, které by bylo lepší probrat osobně? 

Pojďme si zavolat a probrat vše, na co se chcete zeptat.

Zamluvte si se mnou nezávazný hovor.