Jazykoletter (pro studenty i lektory jazyků)

Na co se v jazykoletteru, který dostaneš 2x měsíčně do e-mailu, můžeš těšit?

 

Tipy na to, jak se obklopit jazykem přirozeně

  • Jak k učení přístupovat holistickým pohledem a nezapomínat na celou strategii procesu osvojení si cizího jazyka.
  • Informace o nových dílech podcastu, článcích na blogu, rozhovorech a videích na Youtube - tipy a triky, jak se učit jazyky efektivně a tak, aby nás to bavilo.

 Ponoříš se do hloubky svého jazykového JÁ

  • Získáš tipy, jak objevit vlastní přístup k učení cizích jazyků.
  • Budu ti posílat koučovací otázky k zamyšlení nad přístupem k učení a zboření stereotypů a výzvy k vykročení z komfortní zóny.

Informace ze zákulisí

  • Dozvíš se o chystaných novinkách a aktuální nabídce služeb.
  • Jak to mám já? Budu s tebou sdílet své osobní zkušenosti s učením se jazyků i s výukou jako lektorka a koučka.
  • Dostaneš speciální neveřejné výhodné nabídky na mé služby.

Pro odběr Jazykolettu se přihlas tady:

Respektujeme vaše soukromí a nikdy vám nebudeme posílat spam.

Brain Friendly Learning

Aneb jak se učit jazyky v souladu s nastavením našeho mozku.

 

Pouze pro odběratele jazykoletteru.

 

Přihlas se k odběru jazykoletteru a tento checklist získáš jako bonus. 

Checklist 13 pravidel

Respektujeme vaše soukromí a nikdy vám nebudeme posílat spam.

Zprávy od odběratelů jazykoletteru: 

Ahoj Leni, tvůj newsletter miluji. Vždycky tam najdu minimálně jednu věc, kterou si doopravdy pořádně a celou přečtu. Řekla bych, že tak 80% příchozích e-mailů už mažu a některé ani neotvírám, ale na ten tvůj se těším a ukládám si je. Keep going 🙂 Díky a měj se krásně.
Jana Kalenskálektorka angličtiny a autorka projektu Život ve světě https://www.zivotvesvete.cz/
Dobrý den Leni, dovolím si jen krátce reagovat na Váš nový newsletter - dokud to mám čerstvé. 🙂
Je skvělý, moc se mi líbí! Nabitý nápady, zamyšlením, motivací a v příjemně pozitivním a nadějeplném tónu!
Zatím jsem v pauzách mezi lekcemi přečetla jen článek o Duolingu - a mám na to velmi podobný názor. Duolingo jsem zkoušela před x lety, ale nezůstala jsem u něj dlouho, protože jsem prostě "nedala" ty nesmyslné věty. Jak píšete Vy, myšlenka je dobrá, pravidelnost a upozornění velmi užitečné, ale ten obsah.
Taky se mi moc líbí "rubrika" jazykový tip - ráda tento tip pošlu dál i mezi své studenty (i pro sebe jako studentku) a taky Co je nového na mojí cestě a srovnání s Arnoldem. 🙂
Těším se, až si přečtu / poslechnu i zbytek.
Jen jsem Vám to chtěla dát vědět. Zpětnou vazbu, když se nám něco líbí a jsme spokojení, nedostáváme tak často a je to škoda.
Tereza, lektorka ČJ a NJ
Dobrý den paní Lenko, četl jsem Váš článek a děkuji.
Je to skvělé a máte pravdu, učit se cizí jazyk není jen o šprtání slovíček, ale i o naslouchání, tedy vpuštění si jazyka do hlavy.
Já miluji Angličtinu, nevím proč... ale miluji, ale neumím, rád ji poslouchám, ale nerozumím. Pokud dojde na text, tak se zablokuji a raději nečtu, proč??? Protože bez správné výslovnosti a gramatiky to nejde. A vzhledem k tomu, že angličtina je docela složitý jazyk, jinak se čte, jinak se mluví, jinak se píše, a že mi není ani 20 ani už 50 let, tak hledám nějaké rady či způsoby jak se učit tento úžasný jazyk. Mám ještě dost času (doufám), nikam nepospíchám, je to spíš můj koníček. Chci umět hlavně číst a rozumět mluvenému slovu.
Myslím, že když najdu tu správnou techniku, tak se ten úžasný jazyk naučím a budu šťastný. Hledám techniku při které se nebudu muset šprtat a stresovat, že si nic nepamatuji, ale takovou, která mě bude bavit a slovíčka a fráze mi sami vlezou do hlavy, budu chápat podstatu věci a já si je budu pamatovat. A co víc, chci aby angličtina byla součástí mého ,,Já". Budu hledat tak dlouho, dokud nenajdu techniku ušitou mně na míru.
Děkuji že jste, děkuji že pomáháte ostatním, děkuji, děkuji, děkuji...
S pozdravem
Petr Tromsdorf
Ahoj Leni, díky za další newsletter, čtu je vždy hodně ráda. 🙂
A Super s Mooveez, že ho zkusíš, dej pak vědět, jak to šlo, docela mě tento experiment zajímá a myslím, že by pak i tvoje lektorský zkušenosti zajímaly i právě celý tým Mooveez.
A jak jsi psala o tom návyku, ano, to je úplně super skvělý návyk! Snažím se něco takového taky začleňovat, ale nemám z toho ještě vytvořený návyk, musím na tom víc zapracovat.
Táňa, lektorka angličtiny pro děti
Leni, super Newsletter.
Inak, aj ja som videla film o Arnoldovi a nechápala som, ako to dokázal. V zmysle, že ma to extrémne motivovalo. Jednoducho veril svojej vizii a robil pre svoj cieľ všetko.
Nech máš čo najviac takých študentov. Úspešný školský rok.
Lenka G.