NEUROLANGUAGE COACHING ®

jazykový koučink angličtiny 

vaše cesta k jazykové autonomii 

Neurověda

Tipy a triky, jak se nejlépe učit na základě poznatků o paměti a fungování našeho mozku.

Koučink

Objevení vnitřní motivace, stanovení cílů a akčních kroků vedoucích k jejich dosažení.

Jazyková výuka

Prostředí podporující vlastní autonomii a orientované na osobnost koučovaného.

Otevření potenciálu

Spojením těchto tří principů objevíte své nejlepší jazykové JÁ a zazáříte!

Neurolanguage coaching®
vnímám jako podporu koučovanému
dosáhnout jazykových cílů, které si on sám stanoví jako reálné
prostřednictvím důvěrného vztahu s koučem,
kdy dochází k otevření potenciálů koučovaného
v rámci tvořivého a myšlení evokujícího procesu. 

Jaké jsou principy této metody? 

  • kouč se staví do pozice rovného s koučovaným, je jeho parťák, motivátor a průvodce, umí aktivně naslouchat potřebám koučovaného a pomocí účinných otázek umožní nasměrovat klienta do hloubky
  • klient si volí svou cestu, nečeká na to, s čím přijde kouč, ale s jeho pomocí si stanoví své cíle, akční kroky k jejich dosažení a časový plán
  • koučink pracuje s motivací a koučovaný si je plně vědom toho, že proces učení má ve svých rukou 
  • kouč při své práci vychází z nejnovějších poznatků neurovědy o fungování našeho mozku a paměti pro zajištění maximálně efektivního procesu učení 
  • pozornost se soustředí dovnitř koučovaného, na jeho poznání sebe sama a na posílení jeho jazykového sebevědomí 
  • tato metoda je partnerství, zodpovědnosti, podpoře
  • výsledkem je rychlé a jasně měřitelné dosažení cílů a viditelný pokrok koučovaného 
     
  • metodu vytvořila Rachel Marie Paling a další podrobnosti se dozvíte na stánkách Efficient Language Coaching  

Lenka Málková

certifikovaný jazykový kouč
Baví mě vymýšlet vlastní postupy při učení cizích jazyků, zkouším využívat různé zdánlivě jednoduché pomůcky, inspiruji se u těch nejlepších lektorů a koučů - ať už v oblasti výuky jazkyků, tak i v oblasti osobního rozvoje nebo třeba využívání digitálních technologií.
Zpětné vazby od mých klientů a jejich pokrok a vytrvání ve výuce mě pak ženou dál a pomáhají mi
v přesvědčení, že toto je ta správná cesta. Protože cesta je cíl!
Své poznání jsem si doplnila o certifikát neurolanguage coaching ®, protože chci pomoci klientům naplno využít jejich vlastní potenciál a vycházet při tom z nejnovějších poznatků vědy o fungování lidského mozku.
(pro více info o mě a vzdělání klikněte na fotku nebo na jméno)
Na hodiny angličtiny jsem začala chodit asi před necelými dvěma lety. Nikdy jsem se angličtinu neučila, ale začala jsem studovat vysokou školu, kde je angličtina potřeba. Hodiny u Lenky naprosto doporučuji a jsem velice spokojena. Navíc mě angličtina opravdu baví a na lekce se vždy těším. Na to, že jsem neuměla v podstatě "ani slovíčko", na sobě zaznamenávám veliký pokrok. Nynějším spolužákům, kteří se anglicky učí od prvního stupně základní školy, celkem stíhám a to je pro mě důležité. Lenka je ochotná se mnou probrat cokoliv čemu nerozumím a dokáže se mi přizpůsobit a vyhovět mi, jak potřebuju. Jsem velice ráda, že mohu navštěvovat její lekce, na kterých zažíváme plno srandy a které nám jsou velkým přínosem. Děkuji Lence za trpělivost, kterou se mnou má a za to, že k ní mohu i nadále chodit. Vřele doporučuji.
Leona Krupicová
I go to English lessons second year. I wanted to learn English and began at 33 years old. English lessons with Lenka are super. Every lesson is funny and new and naturally learn English. Thanks Lenka I´m closer my dreams. I recommend it because I enjoy English.
Jan Přinosil
S angličtinou u Lenky jsem začala jako úplný začátečník v celkem pokročilém věku :-). Chtěla jsem se s jazykem seznámit, vyzkoušet si číst a vyslovovat v angličtině a alespoň trošku porozumět. Chodila jsem zprvu na individuální hodiny jednou týdně a výuka se mi velmi líbila. Po roce Lenka přišla s návrhem, zda bych nechtěla dál pokračovat v hodinách ve skupině. Zprvu jsem váhala a přiznávám, že jsem se i rozmýšlela, jestli mám vůbec souhlasit. Teď chodím na výuku ve dvou a jsem velmi mile překvapena. Počáteční ostych byl po první hodině ten tam. Myslím, že se navzájem inspirujeme, motivujeme a při učení se pobavíme. Občas společně konverzujeme v angličtině na fb. Hodiny jsou velmi dobře rozvrženy, líbí se mi výběr témat, mám ráda nahrávky, které nám Lenka posílá. I think we are enjoying :-) Thank you Lenko and Magdo!!!
Jolana Lapešová
I´ve been visiting Lenka´s lessons for almost two years. I had some basic knowledge, but my grammar and expression weren’t very good. I have lot off business trips around Europe so I had to get my English better. English lessons with Lenka are giving precisely what I want. They are very playful, amusing, full of different ways of learning and highly professional. My grammar, expression and writing are getting much better. Now I have no problem with talking and writing with my company’s clients across Europe. I am always looking forward for next lesson.
Jindřich Vaníček
Ve škole jsem se hodin angličtiny bála, ale poté co jsem začala chodit k Lence, jsem se na hodiny dokonce i těšila. Na doučování jsem začala být sebejistější v mluvení a zjistila, že jsem potřebovala někoho, u koho jsem se mohla rozmluvit a přestat se bát gramatiky. Přiučila jsem se mnoho nových věcí a výuka mě vždy bavila. Na angličtinu jsem se začala dívat jiným směrem, ne jen jako na hodinu ve škole co si odsedím a jdu na další, ale jako na něco, co budu do života potřebovat. S angličtinou se setkávám každý den, sleduji hodně filmů a seriálu v angličtině a poslední dobou už ani nepotřebuji české titulky. Také mi hodně pomohlo procvičit si na hodinách témata na mou maturitní zkoušku, kterou jsem tak zvládla jednoduše a nebyla pro mě problémem, jak jsem si prvně myslela. Strašně moc Lence děkuji, že se mnou ze začátku měla trpělivost. Děkuji, že mě připravila na maturitní zkoušku a také, že byla každá hodina jedinečná a zábavná a vždy se našlo něco, čemu jsem se přiučila. Vřele tedy doporučuji hodiny a doufám, že si také zamilujete angličtinu, tak jako já.
Anna Procházková